Ale!

Victron Energy MultiPlus II 48V 3000VA GX

1601,00 ALV24%

-5%

Victron Energy MultiPlus II 3000VA/48V invertterilaturi sisäänrakennetulla GX:llä, joka sisältää laitteiden välisen verkotetun tiedonsiirron toiminnot. MultiPlus-II GX keskustelee aurinkopaneelien laturin, akkujen ja muiden laitteiden kanssa, sekä ohjaa sähköverkkoon liitettyä, irti sähköverkosta olevaa tai täysin itsenäistä järjestelmää.

Varastossa

Turvalliset maksutavat

Paytrail maksutavat

Victron Energy MultiPlus II 48/3000/35-32 GX invertterilaturi NordSolar verkkokaupasta.

Invertterilaturi sisäänrakennetulla GX:llä, joka sisältää laitteiden välisen verkotetun tiedonsiirron toiminnot. MultiPlus-II GX keskustelee aurinkopaneelien laturin, akkujen ja muiden laitteiden kanssa, sekä ohjaa sähköverkkoon liitettyä, irti sähköverkosta olevaa tai täysin itsenäistä järjestelmää. Mahdollisuus rinnankytkentään, mikäli lähtötehoa tai akkujen latausnopeutta on lisättävä, jonka lisäksi laite on mahdollista konfiguroida myös 3-vaihelähteeksi. MultiPlus-II GX sisältää valikoiman lisätoimintoja esim. UPS-virtalähdetoiminnon, kuorman raja-arvojen asetuksen sekä sähköverkon tehonsyöttökyvyn lisäämistoiminnon. Kaikkia toimintoja on mahdollista hallita suoraan älypuhelimen tai älylaitteen kautta, sekä etävalvonta on mahdollista.

  • 3000W
  • DC-tulojännitealue: 38 – 66 V
  • Lähtöjännite: 230 VAC ± 2%, taajuus: 50 Hz to 60Hz ± 0,1 %
  • Jatkuva lähtöteho: 3000 VA
  • Huipputeho: 5500 W
  • Hyötysuhde: 95 %
  • Teho nollakuormalla: 11 W
  • Teho nollakuormalla AES-tilassa: 7 W
  • Teho nollakuormalla hakutilassa: 2 W
  • Ohjelmoitava relee
  • 506 x 275 x 147
  • 19kg
  • IP22

Victron Energyllä on vakiintunut kansainvälinen asema johtavanaenergia järjestelmien suunnittelijana ja valmistajana. Ratkaiseva tekijä yhtiömme menestyksessä on tutkimus- ja kehitysosastomme toiminta. Osastolla etsitään jatkuvasti uusia tapoja hyödyntää uusimpia teknologioita tuotteissamme. Victron Energy -järjestelmän avulla on mahdollista toteuttaa korkealuokkainen sähköjärjestelmä kohteisiin joissa ei ole kiinteää verkkosähköjärjestelmää. Automaattinen itsenäinen energiajärjestelmä on mahdollista toteuttaa Victron Energy -invertterin, Victron Energy -laturin ja tarvittaessa Victron Energy Mains Manager -laitteen sekä riittävän suuren kapasiteetin omaavien akkujen avulla. Victron Energyn laitteita voidaan käyttää useissa erilaisissa sovelluksissa, kenttäolosuhteissa, laivoissa ja muissa kohteissa joissa mobiilisähköntuotto on korvaamatonta. Victron Energyn laitteita on mahdollista käyttää kaikenlaisten kotitaloussähkölaitteiden kanssa sekä häiriöherkkien laitteiden kanssa.

Lisätiedot

Brand

Victron Energy